12. a 13. října se v Římě bude konat Den mariánské úcty

22.08.2013 00:12

12. a 13. října se v Římě bude konat Den mariánské úcty

Převzato z: www.radiovaticana.cz

Vatikán. Papežská rada pro novou evangelizaci zveřejnila podrobný program Dne mariánské úcty, který se uskuteční ve Věčném městě ve dnech 12. a 13. října pod mottem: „Blahoslavená, která jsi uvěřila“. Mariánský den je další událostí Roku víry, který vyhlásil Benedikt XVI. u příležitosti padesátého výročí zahájení druhého vatikánského koncilu. Zároveň se kryje s výročím posledního – tedy šestého – zjevení Matky Boží třem fatimským pasáčkům, ke kterému došlo 13. října roku 1917. V připomínku této události a následujího tzv. „slunečního zázraku“ bude soška fatimské Panny Marie přenesa na náměstí sv. Petra.

Sobotní program Dne mariánské úcty zahájí od osmi hodin ráno pouť k hrobu apoštola Petra. O hodinu později bude zahájena eucharistická adorace v několika kostelech v blízkém okolí Svatopetrského náměstí, kde bude zároveň možné přijmout svátost smíření. V pět hodin odpoledne papež František uctí sošku fatimské Matky Boží na náměstí a pronese mariánskou katechezi. Od 19 hodin bude soška vystavena v poutním místě Panny Marie Božské lásky ( Madonna del Divino Amore) na jižním předměstí Říma. Věřící budou mít možnost uctít mariánské zobrazení a modlit se růženec ve spojení s mariánskými svatyněmi na celém světě. Od desáté hodiny v noci bude následovat modlitební vigilie.Tuto část programu organizuje římský vikariát.

V neděli 13. října se soška opět vrátí na Svatopetrské náměstí. Od deseti hodin dopoledne zde papež František povede modlitbu růžence a poté bude slavit nedělní liturgii, v jejímž závěru zasvětí svět Neposkvrněnému srdci Panny Marie. Dodejme, že papež František již 13. května tohoto roku zasvětil svůj pontifikát přímluvě Panny Marie Fatimské prostřednictvím lisabonského patriarchy, kard. Policarpa.

(jag)

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode