Kardinál Duka požehnal koledníkům Tříkrálové sbírky

06.01.2014 00:54

Kardinál Duka požehnal koledníkům Tříkrálové sbírky

Převzato z: apha.cz

V neděli 5. ledna 2014 požehnal pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha při odpolední bohoslužbě slova koledníkům letošní Tříkrálové sbírky. Poté z balkonu Arcibiskupského paláce požehnal také Tříkrálovému průvodu.

„Je to jedinečná výchova k solidaritě a zodpovědnosti do budoucna. Je to sbírka, která nemá za úkol pomáhat církvi k úpravě a výzdobě kostelů, ale skutečně všem potřebným, bez ohledu na to, zda chodí, či nechodí do kostela," řekl na zahájení průvodu kardinál Duka. Po něm průvod pozdravil také velvyslanec španělského království v ČR Pascual Ignacio Navarro Ríos. Od Arcibiskupského paláce vyjeli králové Kašpar, Melichar a Baltazar v doprovodu několika tisíc přihlížejících k Betlému na Loretánské náměstí. Tam se Tři králové poklonili malému Ježíškovi a předali mu dary: zlato, kadidlo a myrhu.

Ve Španělsku je oslava slavnosti Tří Králů ústřední vánoční svátek. Tři králové obdarovávají děti podobně, jako byl kdysi obdarován právě narozený Ježíš. Tříkrálová sbírka na tuto španělskou tradici navazuje. Její výtěžek podporuje celou řadu charitních projektů. Arcidiecézní charita Praha má v letošním roce ve Tříkrálové sbírce čtyři hlavní záměry, které chce z vybraných peněz podpořit: Provoz Azylového domu pro bezdomovce v Praze 8, Projekt pomoci sociálně slabým rodinám, Projekt pomoci tělesně postiženým a Podpora provozu charitní nemocnice v Ugandě.

Tříkrálovou sbírku pořádá Charita ČR již počtrnácté. Charitní koledníky budou lidé potkávat až do 14. ledna 2014. Přispět do sbírky může každý buď do kasičky, nebo také zasláním DMS KOLEDA na číslo 87 777 (cena jedné DMS je 30 Kč, na pomoc potřebným jde 28,50 Kč). Podpořit sbírku je možné také příspěvkem na účet Tříkrálové sbírky číslo 66008822/0800 u České spořitelny, VS 777). (Aleš Pištora)

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode