Na Blízkém východě sněhová kalamita

18.12.2013 16:01

Na Blízkém východě sněhová kalamita

Převzato z: radiovaticana.cz

Jeruzalém. Latinský patriarcha Jeruzalém Fouad Twal zdrůrazňuje naléhavou potřebu pomoci pro syrské uprchlíky. Vybízí ke štědrosti na podporu společnosti zasažené konfliktem, který se vleče už více než tři roky. Z Jeruzaléma telefonuje polský františkán, o. Piotr Blajer OFM:

Listopad byl ve Svaté zemi jedním z nejsušších měsíců posledních desetiletí. představitelé tří velkých monoteistických náboženství vybízeli k modlitbě o déšť, který pak v prvních prosincových týdnech skutečně přišel. Byl požehnáním pro vyprahlou zemi a její obyvatele. Během několika posledních dní však spadla na Blízký východ sněhová nadílka. Kvůli sněhu zůstalo mnoho lidí bez elektrické energie, potravin a zdravotní péče. Nejhůř se situace dotkla syrských uprchlíků, kteří žijí ve velmi těžkých podmínkách, často bez pitné vody.
Trvalý příliv Syřanů znemožňuje dostačující výstavbu nových příbytků a nutí uprchlíky k hledání provizorního útulku ve stanech, někdy na zemi pokryté sněhem. Počet syrských uprchlíků se blíží dvěma milionům. Tři čtvrtiny z nich našlo azyl v Libanonu a v Jordánsku. Více než polovina z nich je mladší sedmnácti let. Latinský patriarcha Jeruzaléma Fouad Twal apeluje na pomoc pro tuto komunitu zasaženou jak dlouhotrvajícím konfliktem, tak těžkými klimatickými podmínkami a jejich důsledky.


(job)

Kontakt

P. Vojtěch Novák

fara.rakovnik@email.cz

Žižkovo nám. 189
Rakovník 269 01

+420 737 211 101
+420 313 512 274

č.ú.: 540034359/0800 - ČS

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode