Papež František: Bůh stále překvapuje, je takový

31.03.2013 20:39

Papež František: Bůh stále překvapuje, je takový

Převzato z: www.radiovaticana.cz

Vatikán. Liturgické oslavy Kristova Zmrtvýchvstání začínají na Bílou sobotu večer. V bazilice sv. Petra zahájil Svatý otec obřady Velikonoční vigilie ve 20:30. Během působivé dvě a půl hodiny trvající liturgie přijali svátosti křesťanské iniciace, tedy křest, biřmování a první sv. přijímání čtyři dospělí (Itálie, Albánie, Ruska a USA). V homilii Svatý otec hovořil mimo jiné o strachu z novot:

Novota nás často vystraší. Také novota, kterou nám přináší Bůh, novota, kterou po nás Bůh žádá. Jsme jako apoštolové z evangelia. Často dáváme přednost svým jistotám, zastavení u hrobu, myšlence na zesnulého, který nakonec žije jenom ve vzpomínce dějin jako velké osobnosti minulosti. Máme strach z Božích překvapení. Drazí bratři a sestry, ve svém životě máme strach z Božích překvapení! On nás stále překvapuje! Pán je takový.
Bratři a sestry, neuzavírejme se před novotou, kterou chce Bůh vnést do našeho života! Často jsme unavení, zklamaní, sklíčení, pociťujeme tíži svých hříchů, napadá nás, že to nezvládneme. Neuzavírejme se do sebe, neztrácejme důvěru, nikdy se nevzdávejme. Neexistují situace, které by Bůh nemohl změnit, a není hříchu, který by nemohl odpustit, pokud se Mu otevřeme.

PLNÉ ZNĚNÍ homilie papeže Františka je ZDE(mig)

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode