Slavnostní večeře ve Vatikánských zahradách pro chudé z Říma

02.07.2013 21:12

Slavnostní večeře ve Vatikánských zahradách pro chudé z Říma

Převzato z: www.radiovaticana.cz

Vatikán. Včera v podvečer byla ve Vatikánských zahradách poblíž Lurdské jeskyně uspořádána slavnostní večeře pro více než dvě stovky římských bezdomovců a potřebných. Jménem papeže Františka zorganizoval tuto akci tzv. Kruh sv. Petra, dobročinná organizace s více než stoletou tradicí, jehož dobrovolníci se věnovali obsluze u stolu. Mezi nimi byl také předseda governatorátu městského státu Vatikán, kardinál Giuseppe Bertello. Vatikánskému rozhlasu popsal včerejší charitativní iniciativu mons. Franco Camaldo:

Prožili jsme krásný a radostný den. Pozvání k večeři bylo přijato velmi dobře. Naši hosté ji označili za velmi chutnou a vydařenou. U stolu sloužil například také kardinál Bertello nebo vévoda Torlónský. V tvářích našich hostů byl patrný velký údiv, ba přímo nevěřícnost. Volání - Ať žije papež! - se během večeře opakovalo několikrát. Na rozloučenou jsme naše hosty vybavili také balíčky s ovocem a sladkostmi. Každý dostal také malou památku s vyobrazením papeže Františka. Velmi krásné bylo také to, že mnozí z našich hostů nám dali dopisy s poděkováním Svatému otci s tím, abychom mu je co nejdříve předali, což jsme rádi učinili, protože vyjadřují opravdové a nelíčené uznání našich hostů ve vztahu k papeži.

Kruh sv. Petra byl založen před 144 lety jako dobročinná organizace sloužící chudým zvláště v Římě, kde jejich počet v posledních letech spíše stoupá.

Ano, jejich počet určitě stoupá. Změnila se také jejich identita. Jan Pavel II. řekl, že Kruh sv. Petra je ramenem papežovy charity pro římské chudé. Tím byl vždycky, během II. světové války, v charitních jídelnách… Dříve byli chudí většinou lidé neitalské národnosti, ale dnes je mezi nimi mnoho Italů, kteří kvůli probíhající krizi nejsou schopni čelit výdajům a i když mají měsíční příjem nevystačí jim.

Říká mons. Camaldo, člen Kruhu sv. Petra. Tato organizace má přibližně 150 členů a organizuje každoročně také tzv. Svatopetrský haléř, sbírku, jejíž výnos jde na fond papežské charity.

(mig)

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode