Světový humanitární den v Praze

09.08.2013 21:14

Světový humanitární den v Praze

 
 
Převzato z: www.apha.cz

České humanitární organizace ADRA, Člověk v tísni, Charita Česká republika a Lékaři bez hranic zvou u příležitosti Světového humanitárního dne do pražského kina Atlas, kde se 15. srpna od 10.00 hodin koná setkání s humanitárními pracovníky. Účast je třeba potvrdit do 13. srpna.

Setkání budou přítomni Martina Mandová, projektová manažerka organizace ADRA, Jitka Škovránková, koordinátorka programů organizace Člověka v tísni v Sýrii, Vladislav Vik, regionální manažer organizace Charity Česká republika, a Pavel Gruber, ředitel organizace Lékaři bez hranic. Setkání se zúčastní také Hana Volná, odpovědná za humanitární pomoc na Ministerstvu zahraničních věcí České republiky. Setkání je příležitostí seznámit se s prací českých humanitárních pracovníků čtyř renomovaných organizací, které mají po letech zkušeností nezastupitelnou roli v poskytování humanitární pomoci ve světě i v České republice.

Světový humanitární den byl vyhlášen OSN a jeho smyslem je připomenout humanitární pracovníky, kteří přišli o život při své práci. Den je příležitostí vyjádřit respekt těm, kdo se snaží zmírnit utrpení lidí způsobené válečnými konflikty nebo přírodními katastrofami. Světový humanitární den byl stanoven na 19. srpen, jelikož právě v tento den v roce 2003 zemřel v Bagdádu při pumovém útoku zvláštní představitel generálního tajemníka OSN v Iráku Sergio Vieira de Mello a 21 jeho kolegů. Tento čin byl zásadní změnou v práci humanitárních organizací. Zatímco v minulosti byla jejich práce respektována všemi stranami, od této události se i oni stali potenciálními cíli útoků. Účast na debatě je třeba potvrdit do 13. srpna na adrese jitka.kozubkova@charita.cz. (Aleš Pištora)

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode